ورق گالوانیزه ۰.۷ صنایع ورق های پوشش دار تاراز ۱۰۰۰ رول

کویل گالوانیزه با ضخامت 0.7 میلی‌متر و عرض 1000 میلی‌متر، محصول شرکت ورق‌های پوشش‌دار تاراز، می‌باشد. به‌دلیل نوسانات قیمت، برای آگاهی از قیمت انواع کویل رنگی و خرید این محصول، با کارشناسان سراج توس تماس بگیرید.

ضخامت و ابعاد ورق گالوانیزه

ورق گالوانیزه ورقی است که از پوشش‌دهی ورق نورد سرد توسط روی مذاب تولید می‌شود تا از اکسید شدن (زنگ‌زدن) و پوسیدن سطح ورق براثر رطوبت و دما جلوگیری شود. ورق گالوانیزه موجود دربازار به سه شکل بدون گل، گل‌ریز و گل درشت با سطح کوتینگ بین 100 تا 350 گرم بر مترمربع می‌باشد. از ویژگی‌های ورق گالوانیزه می‌توان به مواردی همچون؛ مقاومت در برابرخورندگی، دارابودن سطح براق وزیبایی ظاهری، قابلیت شکل‌دهی و فرم‌دهی بالا، هزینه‌ی کمتر نسبت به محصولات مشابه و قابلیت انجام عملیات جوشکاری، اشاره‌کرد.

ضخامت ورق گالوانیزه بین 0.2 تا 5 میلی‌متر است و با عرض‌های 700 تا 1880 میلی‌متر تولید می‌شود. کویل و شیت‌های گالوانیزه در ابعاد 1،2،6 و 12 متری و با گریدها و استانداردهای مختلف در بازار وجود دارند.

برای بررسی کیفیت گالوانیزه، معیارهای مختلفی وجود دارد و باید به مواردی همچون؛ کیفیت سطح پوشش (زبری یا نرمی محصول)، ورآمدگی و مسطح بودن پوشش،  نداشتن جوش‌های تاولی،  سطح عاری از پوشش‌های اضافی جامانده از فرایند گالوانیزاسیون و  نوع فلز پایه، توجه کرد.

فرایند گالوانیزاسیون

فرایند گالوانیزه‌کردن از طریق پوشاندن ورق مادر توسط لایه‌‌ی فلز محافظ که معمولا فلز روی است انجام می‌شود. و این امر موجب حفاظت فلز مادر از خوردگی و آسیب‌دیدگی می‌شوند. روش‌های مختلفی برای گالوانیزه‌کردن وجود دارد:

  • روش الکتریکی یا گالوانیزینگ سرد: اين روش به اين صورت است كه مي‌توان از طريق الكتروليز نمك‌هاي روي در داخل يك محلول آبي‏، هر قطعه‌اي از قبيل ورق‌هاي كويل‌ شده و يا كويل نشده را پوشش داد. اين روش با استفاده از الكتروليت اسيدي نيز انجام مي‌شود. در اين روش ضخامت لايه‌ی روي ايجاد شده كمتر از ضخامت لايه‌ی روي در حالت غوطه‌وري گرم بوده و معمولا از اين روش در مصارف خانگي استفاده مي‌شود.
  • روش غوطه‌وری یا گالوانیزینگ گرم: این روش بهترین و اقتصادی‌ترین روش غوطه‌وری در حوضچه‌ی مذاب می‌باشد. (در اين روش عمليات پوشش‌دهي از طريق عبوردادن مداوم ورق، سيم، لوله و يا هر مقطع ديگر از داخل حمام مذابي كه تركيبي از روي، منگنز، قلع، نيكل، موليبدن، مس، تيتانيوم، كبالت، آلومينيوم، سيليسوم، كربن و فسفر بوده است اتفاق مي‌افتد. در اين پروسه با دمش هوا مي‌توان ضخامت لايه‌ی روي را كنترل نمود. اين روش خود به دو نوع تقسيم مي‌شود: گالوانيزينگ غوطه‌وري گرم به صورت مداوم و گالوانيزينگ غوطه‌وري گرم غيرمداوم.

کاربردهای گالوانیزه

در ساختمان‌سازی و عمران ورق‌ها و کویل‌های گالوانیزه در مواردی مانند؛ تونل‌های کنار جاده، شیروانی،  مجراهای هوا و دودکش، سقف کاذب، پوشش‌های بیرونی و  ساندویچ پانل، کاربرد دارند. گالوانیزه در صنعت نیز کاربردهای فراوان دارد از جمله می‌توان به این موارد اشاره‌کرد؛ سقف و بدنه‌ی سوله، انبارها، گلخانه‌ها، گاردریل،کرکره، سازه‌های گوناگون، تجهیزات کشاورزی،  قطعات واجزای داخلی خودرو، کابینت و قفسه. در ساخت انواع لوازم خانگی نیز از ورق گالوانیزه استفاده می‌شود.

کارخانه تولیدکننده ورق گالوانیزه

کارخانه‌های داخلی تولیدکننده‌ی ورق گالوانیزه عبارتند از؛ مجتمع فولاد مبارکه، امیرکبیر کاشان، صنایع ورق‌های پوشش‌دار تاراز، ورق خودرو، صنایع هفت الماس، روی اندود، نورد سمنان، ، سپید ارمغان و سروش

صنایع ورق‌های پوشش‌دار تاراز

شرکت صنایع ورق‌های پوشش‌دار تاراز چهارمحال در شهرکرد و در سال ۱۳۸۷ تأسیس شد. این کارخانه اولین تولیدکننده‌ی ورق گالوالوم در ایران است. در این کارخانه، اولین خط پیوسته گالوانیزه گرم و گالوالوم احداث شد. این خط با ظرفیت اسمی ۳۳۰۰۰۰ تن در سال محصول تولید و به بازار ارائه می‌نماید. این کارخانه، در دی‌ماه ۱۳۹۴ به بهره‌برداری رسید.

مزایای خرید از سراج توس

شرکت سراج توس با 25 سال سابقه‌ی درخشان در صنعت فولاد، حضوری مستمر در زنجیره‌ی تامین کالا و فایننس تعداد کثیری از شرکت‌های فولادی و صنعتی کشور دارد. این مجموعه، با توجه به سابقه‌ی طولانی خود در حوزه‌ی فولاد، نگاهی سیستماتیک و عمیق به این صنعت داشته و جهت رفع موانع و تامین نیاز مشتریان، فراتر از انتظار ظاهر شده‌است. سراج توس موفقیت خود را مرهون پیگیری مستمر، سرویس‌دهی مناسب و مشتری‌مداری است.