ورق سیاه ۲ فولاد مبارکه اصفهان ۱۲۵۰ رول St۳۷

کویل سیاهSt37 ، محصول مجتمع فولاد مبارکه اصفهان، با ضخامت 2 میلی‌متر و عرض 1250میلی‌متر، می‌باشد. به دلیل نوسانات قیمت برای آگاهی از قیمت انواع کویل سیاه و خرید این محصول، با کارشناسان سراج توس تماس بگیرید.

قیمت ورق سیاه

ورق سیاه یا نورد گرم، کاربرد وسیعی در تولیدات صنعتی متفاوت دارد. مهم‌ترین کاربرد این صفحات، مربوط به تامین مواداولیه در بخش عظیمی از پروفیل‌ها است. از طرفی، این صفحات در تولید ماشین‌ها و سازه‌های بزرگ و همچنین در ساخت مخزن‌های ویژه کاربرد دارند و به‌همین علت، قیمت ورق سیاه از علل موثر بر نرخ تولیدات صنعتی است. انواع ورق‌های فولادی St37  مجتمع فولاد مبارکه‌ی اصفهان، با ابعاد 1000 و 1250 و 1500 میلی‌متر و انواع ورق سیاه مجتمع فولاد سبا را می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت سراج توس از جدول مشخصات ورق سیاه عرضه‌ شده توسط این شرکت، با اطمینان از بهترین قیمت و کیفیت، خریداری کنید.

ضخامت و ابعاد ورق سیاه

نورد گرم، یکی از روش‌های تولید ورق‌های فلزی با ضخامت کم می‌باشد و به ورق تولیدی با این روش در نهایت ورق نورد گرم یا اصطلاحا ورق سیاه گفته می‌شود. نورد گرم به دو شکل  وارد بازار می‌شود، تا ضخامت 15 میلی‌متر به صورت رول و شیت و از ضخامت 15 میلی‌متر به بالا، به دلیل فرم پذیری کمتر، فقط به صورت شیت عرضه می‌شود. بر خلاف فولاد نورد سرد، فولاد نورد گرم دارای سطح نازک‌تری است که می‌تواند در برابر خوردگی مقاومت کند. ورق‌هایی که در ساختمان‌سازی استفاده می‌شوند، از نوع تجاری st33 تا st52 هستند.

نرمی و سختی این ورق‌ها با توجه به نوع آلیاژ به کار رفته در آن، متفاوت خواهد بود؛ هرچه درصد کربن در ورق‌های فولادی بیشتر باشد، ورق سخت‌تر است.

  • ورق نورد گرم با مشخصه های ST معمولا در سازه های فلزی، پل سازی و معماری کاربرد دارد
  • ورق‌های API به صورت کویل و شیت و پلیت مورد مصرف در ساخت لوله‌های انتقال نفت و گاز
  • ورق‌های مورد مصرف در ساخت مخازن تحت فشار مانند گریدهای A516 , A537 A283  وgrade C
  • ورق‌های ساختمانی در گریدهای st52 ،St 37 ، S355 ،  S255
  • ورقهای دریایی

حالت و کیفیت ورق سیاه

ورق سیاه در انواع ورق‌های مختلف در بازار به فروش می‌رسد، از ورق st37  بیشتر در مصارف ساختمانی و ساخت سوله‌ها استفاده می‌شود اما از ورق‌های st52 در مصارفی مانند سدسازی، پتروشیمی و ساخت مخزن‌ها استفاده می‌شود. ضخامت نمونه‌های موجود دربازار در حدود ۶۰ میلی‌متر است؛ این ورق‌ها قابل برش به قطعات کوچکتری هستند. به طور مثال، ورقی با ضخامت ۴ میلی‌متر، ۱۰۰ سانتی‌متر عرض و ۱۲۵ سانتی‌متر طول دارد.

با توجه به نوع استانداردهای خاصی که در ساخت ورق سیاه استفاده می‌شود، این ورق کاربردهای متفاوتی در صنایع مختلف دارد. از جمله کاربردهای ورق سیاه می‌توان به این موارد اشاره کرد: مصالح فلزی ساختمان، قطعات خودرو، ساخت آب‌گرمکن، تولید تجهیزات کشاورزی، ساخت رینگ و چرخ، صنایع تانکرسازی، ساخت مخازن خاص کشتی‌سازی، صنایع فلزی سنگین، لوله درزجوش و اسپرال، لوله های انتقال نفت، آب وگاز، ساخت سازه‌های فلزی، ماشین‌سازی، نورد مجدد، سیلندرگاز، ساخت مخازن تحت فشار، ساخت انواع پروفیل و ...

کارخانه تولید کننده ورق سیاه در ایران

از جمله کارخانه‌های تولیدکننده‌ی ورق سیاه در کشور، می‌توان به این کارخانه‌ها اشاره کرد؛ فولاد مبارکه، فولاد سبا، فولاد گیلان، نورد و لوله اهواز، فولاد کاویان، فولاد اکسین

فولاد مبارکه اصفهان

شرکت فولاد مبارکه از شرکت‌های پیشرو ایرانی است که در زمینه‌ی تولید ورق‌های فولادی فعالیت‌ می‌نماید. این شرکت بیش از پنجاه درصد از مصرف فولاد کشور را جهت استفاده در صنایع خودروسازی و قطعه‌سازی، صنایع فلزی سبک، صنایع فلزی سنگین، لوله‌های انتقال سیالات، صنایع بسته‌بندی، لوازم خانگی و الکتریکی و صنایع لوله و پروفایل تامین می‌نماید. شرکت فولاد مبارکه دارای هفت مجتمع صنعتی در مناطق گوناگون کشور بوده و بیش از بیست هزار نفر در بخش‌های مختلف این شرکت مشغول به کار هستند.

مزایای خرید از سراج توس

شرکت سراج توس با 25 سال سابقه‌ی درخشان در صنعت فولاد، حضوری مستمر در زنجیره‌ی تامین کالا و فایننس تعداد کثیری از شرکت‌های فولادی و صنعتی کشور دارد. این مجموعه، با توجه به سابقه‌ی طولانی خود در حوزه‌ی فولاد، نگاهی سیستماتیک و عمیق به این صنعت داشته و جهت رفع موانع و تامین نیاز مشتریان، فراتر از انتظار ظاهر شده‌است. سراج توس موفقیت خود را مرهون پیگیری مستمر، سرویس‌دهی مناسب و مشتری‌مداری است.