ورق اسید شویی ۲.۵ فولاد مبارکه اصفهان ۱۰۰۰ رول w۲۲

کویل اسیدشوییw22، با ضخامت  2.5 میلی‌متر و عرض  1000میلی‌متر، محصول مجتمع فولاد مبارکه اصفهان، می‌باشد. به دلیل نوسانات قیمت برای آگاهی از قیمت انواع ورق اسیدشویی و خرید این محصول، با کارشناسان سراج توس تماس بگیرید.

قیمت ورق اسیدشویی

ورق اسیدشویی از ورق های پرکاربردی می‌باشد که از نظر كيفيت و قيمت بين ورق سياه و ورق روغني قرار دارد. ورق اسیدشویی، از نظر كيفي اغلب به ٢ دسته st37 و w22 تقسیم شده و در بازار به فروش مي‌رسد. همچنین با توجه به قيمت ارزانتر نسبت به ورق روغني در بعضي صنايع به جاي ورق روغني از ورق اسيدشويي استفاده مي‌شود.

ضخامت و ابعاد ورق اسیدشویی

ورق اسیدشویی اکثرا به دو شکل رول و شیت تولید می‌شود که در آن رول‌ها معمولا در دو عرض ۱۰۰0 میلی‌متر و 1250 میلی‌متر، تولید می‌شوند. طول ورق اسیدشویی برحسب سفارش، می‌تواند متفاوت باشد. ضخامت ورق اسیدشویی معمولا بین ۱٫۵ تا ۶ میلی‌متر است.

مراحل تولید ورق اسیدشویی

ورق‌های سیاه تولیدشده از فرایند نورد گرم، یا مستقیم وارد بازار می‌شوند و یا طی مراحلی، اسیدشویی برروی آنها انجام شده و ورق اسیدشویی تولید می‌شود.

مراحل اسیدشویی شامل موارد زیر است:

  • اکسید زدایی
  • برداشتن زغال‌های سطحی و ناخالصی‌ها
  • برداشتن چربی‌های سطح ورق

استانداردهای ورق اسیدشویی عموما استانداردهای DIN، JIS، EN، EU، ASTM هستند  و معمولا در دو گرید st37 و w22 به بازار عرضه می‌شوند. لازم به‌ذکر است ورق‌هایی که برای لوله‌های نفت و گاز مناسب می‌باشند عموما کیفیت GRB و X۴۲ و x۴۶ و x۵۲ psl ۲ را دارا هستند. همچنین برای کشتی‌سازی ورق‌هایی با کیفیت GR.A و NVA مناسب می‌باشد. ورق‌های فولادی که برای تولید رینگ و شاسی اتومبیل به‌کار می‌رود، بایستی ضدسایش و سخت باشند که معمولا ازکیفیت  SAPH ۳۷۰-SAPH ۳۱۰ تا SAPH۴۴۰ برخوردارند. همچنین کیفیت QSTE۳۸۰ نیز ضد سایش و سخت می‌باشد.

فرایند تولید ورق اسیدشویی

بخشی از محصول تولیدی ورق گرم جهت شستشوی سطح ورق وارد خط اسید شویی می‌شود. در خطوط اسیدشویی کلاف‌ها پس از باز شدن توسط قرقره‌های بازکننده، وارد پروسه اسیدشویی می‌شوند. ابتدا ورق‌ها برش خورده و سپس کلاف‌ها به‌وسیله‌ی دستگاه جوش لیزری به‌ هم متصل می‌شوند. سپس ورق‌ها وارد مرحله‌ی موج‌گیری در اتاقک‌های غلطک قرار می‌گیرند و پس از موج‌گیری وارد تانکرهای اسیدشویی می‌شوند. در مرحله‌ی اسیدشویی تعداد 3 تا 5 تانکر پشت سر هم قرار دارد و در هر مرحله، از این تانکرها اسید با غلظت‌های متفاوتی برروی سطح پاشیده می‌شود. طول تانکرها معمولا بین 2 تا 5/2 متر می‌باشد. کلاف‌ها پس از خارج‌شدن از تانکرهای اسیدشویی با آب شسته می‌شوند و پس از عبور از تونل‌های هوای گرم، خشک شده و سپس روغن‌کاری می‌شوند. پس از آن بخشی از محصول به‌صورت کلاف اسیدشویی شده ((Pickled coil به بازار عرضه‌شده و بخش عمدهی آن برای تولید محصول نورد سرد، به واحد نورد سرد انتقال می‌یابد.

کاربرد ورق اسیدشویی

ورق اسیدشویی کاربردهای فراوانی در صنایع مختلف دارد که در زیر به برخی از آنها اشاره می‌شود:

  • مصارف ساختمانی: تولید لوله و پروفیل و غیره
  • اتومبیل‌سازی: قسمت‌های ساختمانی و چرخ اتومبیل قطعات خودرو و اجزاء داخلی آن (رینگ و شاسی)
  • صنایع لوله‌سازی، تولید انواع لوله‌های انتقال آب ، نفت و گاز
  • تولید مخازن گاز ،مایع و مخازن تحت فشار

کارخانه‌های تولیدکننده ورق اسیدشویی

از جمله کارخانه‌های تولیدکننده ورق اسیدشویی در ایران می‌توان از؛ فولاد مبارکه اصفهان، فولاد غرب و فولاد امیرکبیر کاشان نام برد.

کارخانه فولاد مبارکه اصفهان

شرکت فولاد مبارکه از شرکت‌های پیشرو ایرانی است که در زمینه‌ی تولید ورق‌های فولادی فعالیت‌ می‌نماید. این شرکت بیش از پنجاه درصد از مصرف فولاد کشور را جهت استفاده در صنایع خودروسازی و قطعه‌سازی، صنایع فلزی سبک، صنایع فلزی سنگین، لوله‌های انتقال سیالات، صنایع بسته‌بندی، لوازم خانگی و الکتریکی و صنایع لوله و پروفایل تامین می‌نماید. شرکت فولاد مبارکه دارای هفت مجتمع صنعتی در مناطق گوناگون کشور بوده و بیش از بیست هزار نفر در بخش‌های مختلف این شرکت مشغول به کار هستند.

مزایای خرید از سراج توس

شرکت سراج توس با 25 سال سابقه‌ی درخشان در صنعت فولاد، حضوری مستمر در زنجیره‌ی تامین کالا و فایننس تعداد کثیری از شرکت‌های فولادی و صنعتی کشور دارد. این مجموعه، با توجه به سابقه‌ی طولانی خود در حوزه‌ی فولاد، نگاهی سیستماتیک و عمیق به این صنعت داشته و جهت رفع موانع و تامین نیاز مشتریان، فراتر از انتظار ظاهر شده‌است. سراج توس موفقیت خود را مرهون پیگیری مستمر، سرویس‌دهی مناسب و مشتری‌مداری است. برای خرید رول اسیدشویی به جدول قیمت این محصول در وب‌سایت https://sgt-steel.com مراجعه کنید.