پیش‌بینی تقاضای فولاد اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۲

تقاضای فولاد اروپا در سال 2022

بر اساس گزارش یوروفر (انجمن فولاد اتحادیه اروپا): پس از بازگشت قوی در سال ۲۰۲۱، انتظار می‌رود مصرف فولاد اروپا در سال‌های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ بسیار کندتر رشد کند و رشد این سالها به ترتیب ۳٫۲ و ۱٫۷ درصد باشد. در ادامه این مطلب با سراج توس همراه باشید.تقاضای مصرف کنندگان نهایی، به‌ویژه در بخش خودرو، حداقل تا اواسط سال ۲۰۲۲ تحت تاثیر مسائل زنجیره‌ی تامین جهانی و افزایش قیمت انرژی قرار خواهد گرفت.

تقاضای فولاد ۲۰۲۱ اروپا

مصرف ظاهری فولاد اتحادیه اروپا در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱ نسبت به مدت مشابه سال قبل برای چهارمین فصل متوالی با ۱۴٫۳ درصد افزایش به ۳۶ میلیون تن رسید، اگرچه این رقم از ۴۰ میلیون تن مصرف ثبت شده در سه ماهه دوم سال کمتر بوده است.

آقای Axel Eggert مدیر کل یوروفر در یادداشتی گفت: این روند مثبت در صنایع مصرف کننده فولاد و تقاضای فولاد از پایان سال ۲۰۲۰ مشاهده شد و ادامه یافت اما چشم انداز در حال بدتر شدن است.

تهدیدهای حوزه فولاد

اختلالات مداوم زنجیره‌ی تامین، افزایش سرسام‌آور قیمت‌های انرژی و کربن و همچنین تداوم تورم، بهبود حوزه فولاد را در معرض خطر قرار داده است. در ترکیب با سیاست‌های فعلی اتحادیه اروپا در زمینه آب و هوا و انرژی، اینها اجزا و عناصر تشکیل دهنده یک ترکیب خطرناک هستند که ممکن است اروپا را به سمت یک بحران ساختاری و خروج صنایع از اروپا سوق دهد.

در مقایسه با آخرین چشم‌انداز منتشر شده یوروفر در اکتبر ۲۰۲۱، شایان ذکر است که استفاده ظاهری فولاد در سال گذشته بیش از حد انتظار بهبود یافت در حالی که چشم انداز سال ۲۰۲۲ تا حدودی کاهشی است.

در ماه اکتبر، این انجمن انتظار داشت تقاضای ظاهری فولاد به ۱۴۶ میلیون تن برسد درحالی که به ۱۴۷ میلیون تن رسید. برای سال ۲۰۲۲ در اکتبر چشم انداز به ۱۵۳ میلیون تن اشاره داشت در حالیکه این انجمن آخرین چشم‌انداز خود را برای سال جاری به ۱۵۲ میلیون تن کاهش داده است.

بازار داخلی و واردات فولاد اتحادیه اروپا

  • تحویل بازار داخلی اتحادیه اروپا در سه ماهه سوم ۲۰۲۱ حدود ۶٫۶ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافت، اما از رشد ۴۰ درصدی در سه ماهه دوم کندتر بوده است.
  • واردات فولاد اتحادیه اروپا در سه ماهه سوم به دنبال رشد ۴۵ درصدی در سه ماهه دوم، ۴۷٫۷ درصد افزایش یافت.
  • رشد تولید بخش مصرف کننده نهایی فولاد از ۲۹٫۲ درصد در سه ماهه دوم به ۳٫۲ درصد در سه ماهه سوم کاهش یافت.

یوروفر در پایان اعلام کرد: وضعیت کنونی، بهبود شرایط را به خطر می‌اندازد و چشم‌انداز کلی صنایع مصرف‌کننده فولاد را حداقل تا نیمه اول سال ۲۰۲۲ دچار ابهام می‌کند.

شرکت سراج توس با سابقه‌ی درخشان در صنعت فولاد، بزرگترین تامین کننده‌ی انواع ورق‌های فولادی و مقاطع فلزی برای صنایع و پروژه‌های بزرگ کشور می‌باشد.

مشاهده مشخصات و قیمت‌ها :

  • قیمت روز ورق اسید شویی
  • قیمت روز ورق روغنی
  • قیمت روز ورق سیاه
  • قیمت روز ورق گالوانیزه
  • قیمت روز ورق رنگی
  • قیمت روز ورق آلیاژی
  • قیمت روز قلع اندود

منبع:

kjtehrani

مطالب مرتبط