سراج توس  »  قیمت فولاد آلیاژی

قیمت فولاد آلیاژی

فولاد آلیاژی- قیمت فولاد آلیاژی

قیمت فولاد آلیاژی و انواع محصولاتی که قیمت آنها وابسته به نرخ ارز است، در حال نوسان بوده و ثابت نیست. در وب‌سایت سراج توس شما می‌توانید در لحظه، از قیمت انواع آهن و فولاد اطلاع پیدا کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر درمورد انواع مشتقات آهن و فولاد و نحوه‌ی ارسال آنها، می‌توانید با پشتیبانان ما در شرکت سراج توس تماس بگیرید.

فولاد آلیاژی-قیمت فولاد آلیاژی-سراج توس

فولاد آلیاژی چیست

فولاد آلیاژی که در انگلیسی به آن ” Alloy steel” می گویند، فولادی است که از ترکیب با عنصرهای گوناگون به‌صورت آلیاژ درآمده است. برای بهبود ویژگی‌های مکانیکی فولاد، می‌توان از ۱ تا ۵۰ درصد از وزن آن را آلیاژ کرد.

فولاد در واقع نوعی آلیاژ است. اما تمام گونه‌های فولاد را آلیاژ نمی‌خوانند. ساده‌ترین نوع فولاد که تقریباً می‌توان گفت آهن است (نزدیک به ۹۹٪) خود با عنصر کربن آلیاژ شده‌است. منظور از آلیاژ فولاد، ترکیبی از فولاد، کربن و دیگر عنصرها است. عنصرهایی که بیشتر برای این هدف کاربرد دارند، عبارتند از: منگنز (پرکاربردترین)، نیکل، کروم، مولیبدن، وانادیم، سیلیسیم و بور. و عنصرهای کم کاربردتر عبارتند از: آلومینیم، کبالت، مس، سریم، نیوبیم، تیتانیم، تنگستن، قلع، روی، سرب و زیرکونیم.

سعی ما بر این است که در این مطلب، شما را با فولاد آلیاژی و تمام آنچه در مورد این محصول باید بدانید، آشنا کنیم. با ما در وب‌سایت سراج توس همراه باشید. 

انواع فولاد آلیاژی

همان‌طور که گفتیم، فولاد، آلیاژی است که از ترکیب آهن و کربن تشکیل شده است. اما تمام گونه‌های فولاد، فولاد آلیاژی نیستند. ساده‌ترین نوع فولاد، فولادی است که از ترکیب آهن و کربن تشکیل شده است ولی نسبت ترکیب این دو عنصر بسته به نوع فولاد متغیر است.

آلیاژهای فولاد به دو دسته تقسیم می‌شوند: فولاد کم‌آلیاژ و فولاد پرآلیاژ. در مورد تفاوت این دو نوع از فولاد آلیاژی اختلاف نظر وجود دارد. برخی این تفاوت را ۴ درصد و گروهی دیگر ۸ درصد دانسته‌اند. بطور کلی باید گفت زمانی که صحبت از فولاد آلیاژی می‌کنیم، منظور ما فولاد کم‌آلیاژ است.

از ترکیب عنصرهای ذکر شده با فولاد و آلیاژسازی، برخی ویژگی‌های فولاد کربن مانند مقاومت، سختی، چقرمگی، سایش، سخت شدگی و سختی در دمای بالا، به‌گونهٔ درخور توجهی بهبود می‌یابد. برای دستیابی به بعضی از این ویژگی‌ها باید عملیات حرارتی روی فلز انجام شود.

برای خرید آنلاین و در لحظه فولاد آلیاژی به سایت سراج توس مراجعه کنید.

کاربرد فولاد آلیاژی

فولاد، کاربردهای متعددی در علم و صنعت دارد. از فولاد به‌منظور ساختن انواع قطعات صنعتی در مقاطع ورق، تیرآهن، میلگرد، ۶ گوش ، ۴ گوش، تسمه و …استفاده می‌شود.

فولادهای مقاوم حرارتی در محیط‌هایی با دمای بالا و خورنده، تحت شرایط تنش استاتیکی و دینامیکی به‌کار می‌روند. فولاد در ساخت ابزار صنعتی در صنایع نفت و گاز، فنرسازی، پیچ و مهره‌ سازی، ابزار پزشکی، دریچه‌های موتور هواپیما، حامل‌های کوره، واحدهای کراکینگ نفت و توربین‌های گازی به‌کار می‌رود.

ویژگی‌های یادشده در بالا در کاربردهای ویژه‌ای چون پرّه‌های توربین، موتور جت، فضاپیماها و رآکتورهای هسته‌ای بسیار مورد نیاز است. به‌دلیل ویژگی‌های فرومغناطیس آهن، بعضی آلیاژهای فولاد و پاسخی که این آلیاژها در محیط مغناطیسی می‌دهند، اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند. در موتورهای الکتریکی و ترانسفورماتورها نیز چنین است.

فرآیند تولید فولاد آلیاژی

همانطور که گفته شد فولادهای آلیاژی علاوه بر آهن و کربن، از عناصر دیگری مانند سیلیسیوم، منیزیم، گوگرد، فسفر، سرب و …. تشکیل می‌شوند. خواص فولاد به درصد کربن موجود در آن، عملیات حرارتی انجام‌شده برروی آن و فلزهای آلیاژ دهنده‌ی موجود در آن بستگی دارد. فولاد، پر مصرف‌ترین فلز صنعتی است و مصارفش پیوسته افزایش می‌یابد. امروزه، تولید فولاد جهان نزدیک به هزار و سیصد میلیون تن در سال است.

فولاد چند جوشی است. برای ساختن فولاد، کربن آهن خامِ سفید را می‌سوزانند، تا از۵٫۳ تا ۶ درصد به ۱٫۵ تا ۲ درصد وزنش کاهش یابد، عنصر‌های دیگر را در آن اندازه می‌کنند تا فولاد خواسته شده ساخته شود. فولاد، کربور آهن است که با عنصرهای دیگر هم‌جوش شده باشد. با سوزاندن کربن آهن خام سفید و همجوش کردن آن با کمی کربن و اندازه‌کردن عنصر‌های دیگر در آن، به دو روش خمیری‌کردن و آب‌کردن فولاد را می‌سازند.

روش‌خمیری: در آغاز صنعت فولاد سازی، فولاد را به این روش می‌ساختند که این روش، دیگر به‌کار نمی‌رود. در این روش آهن خام را در تشت کوره‌ی شعله‌ای می‌گذاشتند و روی آن شعله می‌دمیدند تا آب شود. آهن خام آب‌شده را به‌هم می‌زدند تا کربن آن بسوزد. به تدریج که کربن آهن خام می‌سوخت، درجه‌ی آب‌شدنش بالا می‌رفت و خمیری می‌شد. خمیر فولاد را تکه‌‌تکه با گازانبر از کوره بیرون می‌آوردند و آنها را با پتک درهم می‌کوبیدند که سرباره‌شان بریزد و یکپارچه شوند. فولاد یکپارچه شده را نورد می‌زدند تا به‌شکل شمش درآید. چند شمش را دسته کرده و در کوره، گرما می‌دادند تا سرخ‌شود و با یک پتک‌سنگین آنها را درهم می‌کوبیدند تا یک تکه گردند و به‌آن شکل می‌دادند. سر باره‌ای که در کوره می‌ماند و آنچه هنگام کوبیدن خمیر فولاد از آن می‌ریخت چون آهن داشت، از نو همراه موادخام به کوره‌ی آهن گدازی می‌ریختند.

روش آب‌کردن: امروزه، همهٔ‌ی فولاد جهان به روش آب‌کردن، ساخته می‌شود. آهن‌خام آبکی که از کوره‌ی آهن به بیرون روان می‌گردد، نخست به تغارهای فولادی می‌ریزد، از آنجا آن را در تانک مخلوط کن گهواره‌ای می‌ریزند. برای آن‌که گرمای آهن‌خام به بدنه‌ی تغار و تانک فولادی نرسد، درون آنها را با آجر نسوز آستر می‌کنند.

عناصر تشکیل دهنده‌ی فولاد آلیاژی

همانطور که می‌دانید، کل فولادها آلیاژی هستند ولی در اصطلاح به فولادهای پرآلیاژتر، فولاد آلیاژی می‌گویند.  آن چیزی که انوع مختلف فولاد را از هم متمایز می‌کند؛ درصد کربن، عملیات حرارتی انجام‌شده و فلزهای آلیاژ دهنده‌ی موجود در آن هستند. فولاد، آلیاژی از چند عنصر است. درصد و نوع عناصری که با آهن ترکیب می‌شوند و فولاد را تشکیل می‌د‌هند بسیار متنوع و متفاوت است. فولادها به روش‌هاي مختلفی تقسیم‌بندي می‌شوند و این تقسیم‌بندي، می‌تواند بر اساس موارد زیر باشد: ترکیب شیمیایی، روش تولید، روش ساخت، نورد گرم، نورد سرد، شکل محصول، روش اکسیژن‌زدایی، استحکام مورد نیاز، عملیات حرارتی و کیفیت محصول. موارد ذکر شده سبب می‌شود، انواع فولادهای مختلف، کاربردهای متفاوتی نیز داشته باشند و براساس استانداردهای مختلفی، طبقه‌بندی شوند.  

فولاد خوش تراش سرب و گوگرد بالا دارد که سرب و گوگرد بالا باعث خوب تراش خوردن آن می‌شود. فولادهای زنگ نزن کروم و نیکل بالا دارند

نامگذاری فولادهای آلیاژی، تنها براساس ترکیب شیمیایی آنها می‌باشد. در ذیل به معرفی چند عنصر پرکاربرد در فولاد آلیاژی می پردازیم.

کربن (C)

کربن، مهمترین و موثرترین عنصر آلیاژی در فولادها می‌باشد و بالاترین تاثیر را در ساختار فولاد دارد. هر فولاد آلیاژشده علاوه بر کربن، عناصر آلیاژی دیگری نظیرسیلیسیم، منگنز، فسفر و گوگرد را به‌همراه دارد. به‌طوری که این عناصر به شکلی ناخواسته به‌هنگام فرآیند تولید در فولاد باقی خواهندماند. کربن، یک آستنیت‎زای قوی است که استحکام مکانیکی را افزایش می‌دهد. این عنصر، مقاومت به خوردگی مرزدانه‎ای را به‌علت تشکیل کاربید، کاهش می‎دهد. در فولادهای زنگ‌نزن، فریتی مقاومت به خوردگی و چقرمگی را به‌شدت کاهش می‎دهد. در فولادهای زنگ نزن، مارتنزیتی استحکام و سختی را افزایش اما چقرمگی را کاهش می‎دهد.

کروم  (cr)

 نقش کروم، بیشتر در دماهای بالای ۵۰۰ درجه سلسیوس مشخص می‌شود. این عنصر، باعث شکل‌گرفتن یک لایه اکسید غنی از کروم مقاوم، برروی سطح می‌شود که از رسیدن بیشتر اکسیژن به لایه‌های زیرین و درنتیجه زنگ‌زدگی جلوگیری می‌کند.

نیکل  (Ni)

عنصر نیکل باعث تغییر ساختار کریستالی از BCC (فریتی) به FCC (آستنیتی) می‎شود و پایدار کننده‎ی آستنیت است. این عنصر می‎تواند مقاومت به خوردگی را خصوصاً در محیط‎های کاهنده، افزایش دهد. نیکل در گریدهای مارتنزیتی و فریتی باعث بهبود چقرمگی می‎شود. در گریدهای مارتنزیتی با مقادیر کم‌کربن، اضافه‌کردن نیکل باعث بهبود قابلیت جوش‎پذیری می‌شود. بنابراین نیکل باعث افزایش چقرمگی، استحکام دمابالا و افزایش مقاومت در مقابل کربوریزه‌شدن و نیتریده‌شدن می‌شود.

منگنز (Mn)

این عنصر در دماهای پایین، تثبیت کننده‌ی‎ آستنیت ولی در دماهای بالا تثبیت کننده‎ی فریت است. این عنصر انعطاف‎پذیری گرم را افزایش می‎دهد.

سیلیسیم  (Si)

سیلیس استحکام فولاد را افزایش می‌دهد وسختی‌پذیری را زیاد می‌کند و همچنین مقاومت سایشی را افزایش می‌دهد. در مقادیر بالای سیلیس، سختی‌پذیری و استحکام فولاد افزایش می‌یابد ولی این افزایش، همراه با کاهش شکل‌پذیری و انرژی ضربه است.

گوگرد  (S)

نقطه‌ی تسلیم و مقاومت در برابر کشش فولاد را تغییر نمی‌دهد. در فولادهای خوش‌تراش وجود گوگرد، عامل مهمی است. درواقع، یکی از راه‌های افزایش قابلیت ماشینکاری، اضافه‌کردن گوگرد به ترکیب فولاد است. وقتی ابزار برش روی سطح قطعه کار می کنند، به علت وجود سولفات منگنز، طول پلیسه‌ها کوتاه‌تر می‌شوند و در نتیجه صافی سطح بیشتر می‌شود.

مولیبدن  (Mo)

باعث افزایش استحکام ترکیدگی ناشی از خزش می‌شود. این عنصر باعث افزایش مقاومت به خوردگی یکنواخت و موضعی را به‌طور قابل توجهی افزایش می‎دهد. باعث پایداری ریزساختار فریتی شده و مقداری استحکام مکانیکی را افزایش می‎دهد. در فولاد کروم،نیکل دار و فولاد منگنزدار سبب ریزدانه‌سازی می‌شود و باعث بهبود قابلیت جوشکاری می‌شود.

تیتانیوم  (Ti)

درصد کمی تیتانیوم، در حدود ۰٫۳ تا ۰٫۷ درصد، می‌تواند در فولادهای آستنیتی باعث افزایش استحکام شود و همچنین  برای ازبین‌بردن اثر مخرب کاربید کروم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نیوبیم  (Nb)

در فولادهای ضدزنگ، اثری مشابه تیتانیوم را داشته و به‌تنهایی و یا به‌همراه تیتانیوم، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آلومینیوم  (Al)

یکی از قوی‌ترین اکسیژن‌زداها و نیتروژن زداهاست و بر اساس نتایج به‌دست‌آمده، تأثیر بسیار زیادی برای مقابله با کرنش‌های ناشی از پیری دارد. در ترکیب با نیتروژن، تشکیل نیترور سخت می‌دهد که باعث افزایش مقاومت در برابر پوسته‌شدن می‌شود. به همین دلیل به‌عنوان عنصری آلیاژی برای مقاومت حرارتی فولادها به‌کار می‌رود.

در وب‌سایت سراج توس شما می‌توانید از قیمت انواع فولاد آلیاژی اطلاع پیدا کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر درمورد نحوه خرید فولاد آلیاژی می‌توانید با پشتیبانان ما تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید

با توجه به نوسانات بازار، برای اطلاع از قیمت لحظه‌ای فولاد آلیاژی امروز دوشنبه, ۱۱ مهر , ۱۴۰۱ لطفا تماس بگیرید ۰۲۱۹۱۰۱۳۲۳۲ - داخلی ۳۰۷ و ۳۰۸

کد نام استاندارد گرید قطر (م‌م) شرایط حرارتی کارخانه قیمت (تومان) مشاهده وضعیت
s۷۰۰۶ فولاد عملیات حرارتی پذیر ۴۱Cr۴ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۱۶ ۴۱Cr۴ ۷۰۳۵ ۱۶ ازرولد شرکت فولاد آلیاژی ایران ۳۶,۰۲۳
s۷۶۱۳ فولاد کربنی CK۴۵ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۱۲ CK۴۵ ۹۰۹۵ ۱۲ ازرولد شرکت فولاد آلیاژی ایران ۲۶,۵۵۰
s۸۳۹۶ فولاد عملیات حرارتی پذیر ۴۱Cr۴ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۱۶ ۴۱Cr۴ ۷۰۳۵ ۱۶ آنیل شرکت فولاد آلیاژی ایران تماس بگیرید
s۸۶۳۱ فولاد کربنی CK۴۵ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۱۶ CK۴۵ ۹۰۹۵ ۱۶ ازرولد شرکت فولاد آلیاژی ایران ۲۶,۴۸۸
s۳۴۷۰ فولاد عملیات حرارتی پذیر MO۴۰ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۱۶ MO۴۰ ۷۲۲۵ ۱۶ آنیل شرکت فولاد آلیاژی ایران ۳۸,۸۵۲
s۲۴۳۰ فولاد عملیات حرارتی پذیر ۴۱Cr۴ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۱۸ ۴۱Cr۴ ۷۰۳۵ ۱۸ آنیل شرکت فولاد آلیاژی ایران تماس بگیرید
s۶۸۰۳ فولاد عملیات حرارتی پذیر ۴۱Cr۴ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۱۸ ۴۱Cr۴ ۷۰۳۵ ۱۸ ازرولد شرکت فولاد آلیاژی ایران ۳۶,۰۲۳
s۸۵۶۰ فولاد عملیات حرارتی پذیر MO۴۰ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۱۸ MO۴۰ ۷۲۲۵ ۱۸ آنیل شرکت فولاد آلیاژی ایران ۳۸,۸۵۲
s۴۵۸۹ فولاد کربنی CK۴۵ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۱۸ CK۴۵ ۹۰۹۵ ۱۸ ازرولد شرکت فولاد آلیاژی ایران ۲۶,۴۸۸
s۷۶۳۶ فولاد کربنی CK۴۵ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۲۰ CK۴۵ ۱۱۹۱ ۲۰ ازرولد شرکت فولاد آلیاژی ایران ۲۳,۶۵۶
s۹۴۰۱ فولاد عملیات حرارتی پذیر ۴۱Cr۴ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۲۰ ۴۱Cr۴ ۷۰۳۵ ۲۰ آنیل شرکت فولاد آلیاژی ایران تماس بگیرید
s۴۹۰۵ فولاد عملیات حرارتی پذیر ۴۱Cr۴ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۲۰ ۴۱Cr۴ ۷۰۳۵ ۲۰ ازرولد شرکت فولاد آلیاژی ایران ۳۶,۰۲۳
s۴۰۷۵ فولاد عملیات حرارتی پذیر MO۴۰ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۲۰ MO۴۰ ۷۲۲۵ ۲۰ آنیل شرکت فولاد آلیاژی ایران ۳۸,۸۵۲
s۳۰۸۹ فولاد کربنی CK۴۵ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۲۰ CK۴۵ ۹۰۹۵ ۲۰ ازرولد شرکت فولاد آلیاژی ایران ۲۶,۴۸۸
s۷۵۳۴ فولاد کربنی CK۴۵ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۲۲ CK۴۵ ۱۱۹۱ ۲۲ ازرولد شرکت فولاد آلیاژی ایران ۲۳,۶۵۶
s۵۰۹۷ فولاد عملیات حرارتی پذیر ۴۱Cr۴ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۲۲ ۴۱Cr۴ ۷۰۳۵ ۲۲ ازرولد شرکت فولاد آلیاژی ایران ۳۶,۰۲۳
s۸۵۳۹ فولاد عملیات حرارتی پذیر MO۴۰ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۲۲ MO۴۰ ۷۲۲۵ ۲۲ آنیل شرکت فولاد آلیاژی ایران ۳۶,۰۲۳
s۵۴۱۵ فولاد عملیات حرارتی پذیر ۴۱Cr۴ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۲۲ ۴۱Cr۴ ۷۰۳۵ ۲۲ آنیل شرکت فولاد آلیاژی ایران تماس بگیرید
s۹۱۴۰ فولاد کربنی CK۴۵ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۲۲ CK۴۵ ۹۰۹۵ ۲۲ ازرولد شرکت فولاد آلیاژی ایران ۲۲,۸۲۰
s۱۵۰۸ فولاد کربنی CK۴۵ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۲۴ CK۴۵ ۱۱۹۱ ۲۴ ازرولد شرکت فولاد آلیاژی ایران ۲۳,۶۵۶
s۳۶۴۶ فولاد عملیات حرارتی پذیر MO۴۰ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۲۶ MO۴۰ ۷۲۲۵ ۲۶ آنیل شرکت فولاد آلیاژی ایران ۳۶,۰۲۳
s۵۸۲۵ فولاد کربنی CK۴۵ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۲۴ CK۴۵ ۹۰۹۵ ۲۴ ازرولد شرکت فولاد آلیاژی ایران ۲۲,۸۲۰
s۴۰۳۸ فولاد عملیات حرارتی پذیر MO۴۰ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۲۸ MO۴۰ ۷۲۲۵ ۲۸ آنیل شرکت فولاد آلیاژی ایران ۳۶,۰۲۳
s۱۱۳۶ فولاد کربنی CK۴۵ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۲۸ CK۴۵ ۹۰۹۵ ۲۸ ازرولد شرکت فولاد آلیاژی ایران ۲۲,۸۲۰
s۱۵۱۱ فولاد عملیات حرارتی پذیر ۴۱Cr۴ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۳۰ ۴۱Cr۴ ۷۰۳۵ ۳۰ ازرولد شرکت فولاد آلیاژی ایران ۳۴,۶۹۷
s۲۲۷۱ فولاد کربنی CK۴۵ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۳۰ CK۴۵ ۱۱۹۱ ۳۰ ازرولد شرکت فولاد آلیاژی ایران ۲۳,۱۹۲
s۷۷۰۰ فولاد عملیات حرارتی پذیر MO۴۰ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۳۰ MO۴۰ ۷۲۲۵ ۳۰ آنیل شرکت فولاد آلیاژی ایران ۳۷,۴۲۲
s۲۶۷۰ فولاد عملیات حرارتی پذیر ۴۱Cr۴ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۳۰ ۴۱Cr۴ ۷۰۳۵ ۳۰ آنیل شرکت فولاد آلیاژی ایران تماس بگیرید
s۶۹۸۶ فولاد کربنی CK۴۵ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۳۲ CK۴۵ ۱۱۹۱ ۳۲ ازرولد شرکت فولاد آلیاژی ایران ۲۳,۱۹۲
s۳۶۲۷ فولاد کربنی CK۴۵ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۳۰ CK۴۵ ۹۰۹۵ ۳۰ ازرولد شرکت فولاد آلیاژی ایران ۲۵,۵۱۳
s۸۵۵۴ فولاد عملیات حرارتی پذیر MO۴۰ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۳۲ MO۴۰ ۷۲۲۵ ۳۲ آنیل شرکت فولاد آلیاژی ایران ۳۷,۴۲۲
s۵۸۰۷ فولاد عملیات حرارتی پذیر MO۴۰ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۳۴ MO۴۰ ۷۲۲۵ ۳۴ آنیل شرکت فولاد آلیاژی ایران ۳۷,۴۲۲
s۹۰۰۸ فولاد کربنی CK۴۵ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۳۶ CK۴۵ ۱۱۹۱ ۳۶ ازرولد شرکت فولاد آلیاژی ایران ۲۳,۱۹۲
s۷۴۲۲ فولاد کربنی CK۴۵ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۳۵ CK۴۵ ۱۱۹۱ ۳۵ ازرولد شرکت فولاد آلیاژی ایران ۲۳,۱۹۲
s۴۳۸۸ فولاد کربنی CK۴۵ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۳۸ CK۴۵ ۱۱۹۱ ۳۸ ازرولد شرکت فولاد آلیاژی ایران ۲۳,۱۹۲
s۷۳۱۷ فولاد عملیات حرارتی پذیر MO۴۰ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۳۶ MO۴۰ ۷۲۲۵ ۳۶ آنیل شرکت فولاد آلیاژی ایران ۳۴,۶۹۷
s۱۸۵۳ فولاد کربنی CK۴۵ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۳۸ CK۴۵ ۹۰۹۵ ۳۸ ازرولد شرکت فولاد آلیاژی ایران ۲۵,۵۱۳
s۷۹۱۷ فولاد عملیات حرارتی پذیر MO۴۰ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۳۸ MO۴۰ ۷۲۲۵ ۳۸ آنیل شرکت فولاد آلیاژی ایران ۳۷,۴۲۲
s۸۳۱۷ فولاد کربنی CK۴۵ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۴۰ CK۴۵ ۱۱۹۱ ۴۰ ازرولد شرکت فولاد آلیاژی ایران ۲۳,۱۹۲
s۴۵۳۹ فولاد عملیات حرارتی پذیر MO۴۰ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۴۰ MO۴۰ ۷۲۲۵ ۴۰ آنیل شرکت فولاد آلیاژی ایران ۳۴,۶۹۷
s۱۶۳۲ فولاد کربنی CK۴۵ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۴۰ CK۴۵ ۹۰۹۵ ۴۰ آنیل شرکت فولاد آلیاژی ایران ۲۵,۵۱۳
s۶۱۳۳ فولاد کربنی CK۴۵ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۴۵ CK۴۵ ۱۱۹۱ ۴۵ ازرولد شرکت فولاد آلیاژی ایران ۲۳,۱۹۲
s۳۴۰۴ فولاد کربنی CK۴۵ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۴۵ CK۴۵ ۹۰۹۵ ۴۵ ازرولد شرکت فولاد آلیاژی ایران ۲۵,۵۱۳
s۹۱۲۸ فولاد عملیات حرارتی پذیر MO۴۰ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۴۵ MO۴۰ ۷۲۲۵ ۴۵ آنیل شرکت فولاد آلیاژی ایران ۳۷,۴۲۲
s۳۹۸۹ فولاد عملیات حرارتی پذیر MO۴۰ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۵۰ MO۴۰ ۷۲۲۵ ۵۰ آنیل شرکت فولاد آلیاژی ایران ۳۷,۴۲۲
s۳۴۴۴ فولاد کربنی CK۴۵ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۵۰ CK۴۵ ۱۱۹۱ ۵۰ ازرولد شرکت فولاد آلیاژی ایران ۲۳,۱۹۲
s۱۷۸۷ فولاد کربنی CK۴۵ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۵۲ CK۴۵ ۱۱۹۱ ۵۲ ازرولد شرکت فولاد آلیاژی ایران ۲۳,۱۹۲
s۹۷۰۲ فولاد کربنی CK۴۵ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۵۰ CK۴۵ ۹۰۹۵ ۵۰ ازرولد شرکت فولاد آلیاژی ایران ۲۵,۵۱۳
s۵۲۳۵ فولاد کربنی CK۴۵ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۵۲ CK۴۵ ۹۰۹۵ ۵۲ ازرولد شرکت فولاد آلیاژی ایران ۲۵,۵۱۳
s۴۹۷۲ فولاد عملیات حرارتی پذیر MO۴۰ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۵۵ MO۴۰ ۷۲۲۵ ۵۵ آنیل شرکت فولاد آلیاژی ایران ۳۷,۴۲۲
s۲۸۶۸ فولاد کربنی CK۴۵ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۵۵ CK۴۵ ۱۱۹۱ ۵۵ ازرولد شرکت فولاد آلیاژی ایران ۲۳,۱۹۲
s۳۰۸۸ فولاد کربنی CK۴۵ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۶۰ CK۴۵ ۱۱۹۱ ۶۰ ازرولد شرکت فولاد آلیاژی ایران ۲۳,۱۹۲
s۴۸۱۰ فولاد عملیات حرارتی پذیر MO۴۰ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۶۰ MO۴۰ ۷۲۲۵ ۶۰ آنیل شرکت فولاد آلیاژی ایران ۳۷,۴۲۲
s۶۸۳۷ فولاد کربنی CK۴۵ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۶۰ CK۴۵ ۹۰۹۵ ۶۰ ازرولد شرکت فولاد آلیاژی ایران ۲۵,۵۱۳
s۲۲۹۶ فولاد کربنی CK۴۵ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۷۰ CK۴۵ ۱۱۹۱ ۷۰ ازرولد شرکت فولاد آلیاژی ایران ۲۳,۱۹۲
s۷۰۸۸ فولاد عملیات حرارتی پذیر MO۴۰ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۷۰ MO۴۰ ۷۲۲۵ ۷۰ آنیل شرکت فولاد آلیاژی ایران ۳۷,۴۲۲
s۵۰۶۶ فولاد کربنی CK۴۵ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۷۰ CK۴۵ ۹۰۹۵ ۷۰ ازرولد شرکت فولاد آلیاژی ایران ۲۵,۵۱۳
s۲۹۶۶ فولاد عملیات حرارتی پذیر MO۴۰ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۸۰ MO۴۰ ۷۲۲۵ ۸۰ آنیل شرکت فولاد آلیاژی ایران ۳۷,۴۲۲
s۱۸۸۳ فولاد کربنی CK۴۵ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۸۰ CK۴۵ ۱۱۹۱ ۸۰ ازرولد شرکت فولاد آلیاژی ایران ۲۳,۱۹۲
s۲۸۶۰ فولاد کربنی CK۴۵ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۸۰ CK۴۵ ۹۰۹۵ ۸۰ ازرولد شرکت فولاد آلیاژی ایران ۲۳,۱۹۲
s۳۳۷۵ فولاد کربنی CK۴۵ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۸۰ CK۴۵ ۹۰۹۵ ۸۰ ازرولد شرکت فولاد آلیاژی ایران ۲۵,۵۱۳
s۸۹۱۲ فولاد عملیات حرارتی پذیر MO۴۰ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۱۰۰ MO۴۰ ۷۲۲۵ ۱۰۰ آنیل شرکت فولاد آلیاژی ایران ۴۱,۱۶۴
s۸۴۲۴ فولاد کربنی CK۴۵ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۱۰۰ CK۴۵ ۱۱۹۱ ۱۰۰ ازرولد شرکت فولاد آلیاژی ایران ۲۵,۵۱۲
s۶۰۴۸ فولاد کربنی CK۴۵ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۱۱۰ CK۴۵ ۱۱۹۱ ۱۱۰ ازرولد شرکت فولاد آلیاژی ایران ۲۵,۵۱۲
s۶۹۷۸ فولاد کربنی CK۴۵ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۱۰۰ CK۴۵ ۹۰۹۵ ۱۰۰ ازرولد شرکت فولاد آلیاژی ایران ۲۸,۰۶۵
s۳۷۴۸ فولاد عملیات حرارتی پذیر MO۴۰ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۱۱۰ MO۴۰ ۷۲۲۵ ۱۱۰ آنیل شرکت فولاد آلیاژی ایران ۴۱,۱۶۴
s۷۸۳۵ فولاد کربنی CK۴۵ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۱۱۰ CK۴۵ ۹۰۹۵ ۱۱۰ ازرولد شرکت فولاد آلیاژی ایران ۲۸,۰۶۵
s۴۱۱۱ فولاد کربنی CK۴۵ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۱۲۰ CK۴۵ ۹۰۹۵ ۱۲۰ ازرولد شرکت فولاد آلیاژی ایران ۲۸,۰۶۵
s۴۱۰۶ فولاد کربنی CK۴۵ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۱۲۰ CK۴۵ ۱۱۹۱ ۱۲۰ ازرولد شرکت فولاد آلیاژی ایران ۲۵,۵۱۲
s۵۱۸۸ فولاد عملیات حرارتی پذیر MO۴۰ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۱۴۰ MO۴۰ ۷۲۲۵ ۱۴۰ آنیل شرکت فولاد آلیاژی ایران ۴۲,۲۸۷
s۷۴۶۳ فولاد کربنی CK۴۵ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۱۴۰ CK۴۵ ۱۱۹۱ ۱۴۰ ازرولد شرکت فولاد آلیاژی ایران ۲۵,۹۷۶
s۶۹۲۷ فولاد کربنی CK۴۵ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۱۶۰ CK۴۵ ۹۰۹۵ ۱۶۰ ازرولد شرکت فولاد آلیاژی ایران ۲۸,۸۳۰
s۳۹۰۶ فولاد کربنی CK۴۵ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۱۶۰ CK۴۵ ۱۱۹۱ ۱۶۰ ازرولد شرکت فولاد آلیاژی ایران ۲۵,۹۷۶
s۷۳۰۵ فولاد عملیات حرارتی پذیر MO۴۰ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۱۸۰ MO۴۰ ۷۲۲۵ ۱۸۰ آنیل شرکت فولاد آلیاژی ایران ۴۲,۲۸۷
s۱۴۵۲ فولاد کربنی CK۴۵ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۱۸۰ CK۴۵ ۱۱۹۱ ۱۸۰ ازرولد شرکت فولاد آلیاژی ایران ۲۵,۹۷۶
s۵۹۲۰ فولاد عملیات حرارتی پذیر MO۴۰ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۲۰۰ MO۴۰ ۷۲۲۵ ۲۰۰ آنیل شرکت فولاد آلیاژی ایران ۴۲,۲۸۷
s۴۱۵۰ فولاد کربنی CK۴۵ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۲۰۰ CK۴۵ ۱۱۹۱ ۲۰۰ ازرولد شرکت فولاد آلیاژی ایران ۲۵,۹۷۶
s۹۴۲۷ فولاد کربنی CK۴۵ شرکت فولاد آلیاژی ایران قطر ۲۰۰ CK۴۵ ۹۰۹۵ ۲۰۰ ازرولد شرکت فولاد آلیاژی ایران ۲۸,۸۳۰
قیمت‌ها بدون احتساب ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده است.
خروجی PDF