معرفی کارخانجات

 • شرکت فولاد مبارکه اصفهان

  شرکت فولاد مبارکه اصفهان

  شرکت فولاد مبارکه اصفهان یکی از اولین شرکت‌های تولید کننده انواع ورق‌های فولادی( ورق گرم، ورق سرد، ورق گالوانیزه، ورق رنگی و ...) در ایران است. عملیات اجرایی این مجتمع از سال ۱۳۶۰آغاز گردید و در حال حاضر شرکت فولاد مبارکه تولید کننده بیش از پنجاه درصد از مصرف فولاد کشور در صنایع مختلفی مانند خودروسازی و قطعه‌سازی، صنایع فلزی سبک، صنایع فلزی سنگین و لوله‌های انتقال سیالات، صنایع بسته‌بندی، صنایع لوازم خانگی و صنایع لوله و پروفایل است.

 • شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان

  شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان

  شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان اولین و بزرگترین کارخانه تولیدکننده فولاد ساختمانی، ریل و بزرگترین شرکت فولاد در ایران است. این شرکت همچنین تولید کننده انواع مقاطع فولادی ساختمانی(انواع تیرآهن، نبشی، میلگردساده و آجدار،چهارگوش، ناودانی و ...) و صنعتی می‌باشد. در حال حاضر محصول تیرآهن ذوب آهن اصفهان با علامت اختصاری Esco بر روی جان بال به صورت برجسته قابل شناسایی است. گفتنی‌ست این شرکت دارای کارگاه‌های متعددی از جمله کارگاه فولادسازی،نیروگاه، کارگاه اکسیژن و ... است.

 • مجتمع صنعتی فولاد تاراز

  مجتمع صنعتی فولاد تاراز

  مجتمع صنعتی فولاد تاراز تولید کننده صنایع ورق‌های پوشش‌دار در سال ۱۳۸۷ با هدف طراحی، ساخت و راه‌اندازی خطوط تولید فولادی (PROCESSING LINE) تاسیس شد و در سال ۱۳۹۴به بهره برداری رسید. این شرکت به عنوان نخستین تولیدکننده ورق گالوالوم در ایران شناخته شده است. همچنین احداث اولین خط پیوسته گالوانیزه گرم و گالوالوم یکی از افتخارات بزرگ این مجتمع صنعتی است.

 • شرکت ورق خودرو چهار محال‌و‌بختیاری

  شرکت ورق خودرو چهار محال‌و‌بختیاری

  شرکت ورق خودرو چهارمحال‌و‌بختیاری تولیدکننده ورق‌های گالوانیزه صنعتی و خودرو و اولین تولیدکننده ورق خودرو در خاورمیانه است. این شرکت در سال ۱۳۸۹تأسیس شده است. ورق گالوانیزه تولیدی این شرکت به علت عدم خوردگی و دارا بودن مقادیر بالایی از مقاومت در مقابل مواد خورنده، رطوبت و ... ورق مناسبی برای استفاده در صنعت خودرو سازی‌ست. شرکت ورق خودرو چهار محال‌و‌بختیاری، با راه‌اندازی اولین خط تولید ورق خودرو در خاورمیانه، نیاز وارداتی کشور به ورق خودرو را رفع کرده است.

 • شرکت فولاد امیرکبیر کاشان

  شرکت فولاد امیرکبیر کاشان

  شرکت فولاد امیرکبیر کاشان، در اسفند ماه ۱۳۷۹، با عنوان شرکت صنایع گالوانیزه فجر سپاهان و با هدف تولید ورق گالوانیزه به بهره‌برداری رسید. کلاف‌های ورودی این خط تولید، ورق‌های فولادی نورد سرد شده دارای کیفیت فول هارد و ورق‌های نورد سرد و آنیل شده است. شرکت فولاد امیر کبیر کاشان، برای نخستین بار ورق گالوانیزه گرم را در ایران تولید کرده است. در حالت کلی، خطوط تولیدی این شرکت شامل اسیدشویی، آنیل، گالوانیزه گرم مدوام، نورد سرد رفت و برگشتی، برش عرضی و فرم‌دهی ورق است.

 • مجتمع فولاد سبا

  مجتمع فولاد سبا

  مجتمع فولاد سبا نخستین واحد تولید کننده ورق‌های فولادی ضد زنگ کشور است. این مجتمع زیر مجموعه شرکت فولاد مبارکه اصفهان است و از سال ۱۳۸۱به بهره‌برداری رسیده است. بیشتر محصولات مجتمع فولاد سبا عبارتند از: ورق های ضد زنگ ۴۰۹ فریتی، قابلیت جوشکاری بالا، ساختمانی، کششی عمیق و تجاری. واحدهای اصلی تولیدی این مجتمع شامل واحد فولاد سازی، واحد ریخته گری تختال نازک و واحد نورد گرم ورق می‌باشند.