سراج توس: صنعت فولاد آمادگی رشد را دارد.
ژوئن 3, 2018
سراج توس: تلاش وزارت صمت برای کنترل مدیریت صادرات فولاد
ژوئن 9, 2018

سراج توس: پیش بینی وضعیت بازار آهن پس از تعطیلات

سراج توس:

طی روز های اخیر شاهد ضعیف شدن بازار اهن آلات در اکثر بخش ها بودیم که نظر می رسد دلیل آن کاهش میزان تقاضا طی روز های ماه رمضان و همچنین ضعیف شدن وضعیت بازار جهانی و نگرانی از افزایش نرخ ارز می باشد که همگی دست به دست یکدیگر داده و بازار راکدی را ساخته است.

در روز پنجشنبه هفته گذشته نیز بازار آهن الات در رکود بسر برد. چرا که یک روز نیمه تعطیل بوده و اکثر کارخانه ها و واحد های تولیدی در تعطیلی بسر می بردند. همچنین این تعطیلی تنها به تولید کنندگان مقاطع ختم نمی شد و در این روز شاهد تعطیلی بسیاری از بنگاه ها در بازار اهن تهران نیز بودیم.

طی روز پنجشنبه قیمت میلگرد آجدار، نبشی، ناودانی و تیرآهن در برخی مبادی که اعلام قیمت شد، ثابت بوده است.

در شرایط فعلی که بازار اهن آلات بسیار دچار هیجانات کاذب شده، هرگونه پیش بینی و یافتن کف و سقف بازار امری بیهوده می باشد چرا که هنوز بازار از تعطیلی بیرون نیامده است. اما از امروز که اولین روز از هفته کاری می باشد می توان انتظار نوسانات بسیاری در بازار داشت.

با توجه به اینکه روز جاری آغاز بکار رسمی بازار می باشد، باید دو موضوع مهم را در دستور کارمان قرار دهیم:
اول اینکه در حال حاضر کشور ما در مسیر غنی سازی قرار گرفته است و هر روزه به بازگشت تحریم ها و اتمام دوره فرجه نزدیک تر می شویم که این عوامل در بلند مدت موجب ایجاد تنش های سیاسی بیشتر و افزایش نرخ سکه و دلار خواهد شد.
دوم اینکه به پایان ماه رمضان نزدیک می شویم و احتمالا طی هفته آینده موج عظیمی از تقاضا به بازار سرازیر خواهد شد که این امری بسیار مهم است که باید مورد توجه بسیاری از فعالان در این بازار قرار گیرد.
در شرایط فعلی تمام پیش بینی های بازار آهن حاکی از افزایش نوسانات بازار در کوتاه مدت می باشد. اگرچه منطق خاصی این موضوع را پشتیبانی نمی کند و تنها در حد یک حدس و گمان می باشد. در نتیجه امکان افزایش قیمت در بخش های مختلف بازار طی روز های آتی خواهد داشت.

 

کلیدواژه: سراج توس, فولاد, محصولات فولادی, ورق, ورق سیاه, ورق سرد, ورق گالوانیزه, میلگرد, نبشی, ناودانی, آهن, قراضه, بیلت, مقاطع, واردات, صادرات

منبع: آهن پرایس