سراج توس: تلاش وزارت صمت برای کنترل مدیریت صادرات فولاد
ژوئن 9, 2018
سراج توس: دستورالعمل جدید برای بهبود وضعیت کرایه های حمل کالا
ژوئن 10, 2018

سراج توس: دلایل مشروط شدن صادرات فولاد

سراج توس:

در اخبار بازار فولاد، در شرایطی ممنوعیت مشروط صادرات فولاد و دیگر فلزات از سوی وزیر صنعت اعلام شد که طی ماه های اخیر شاهد سوء استفاده افرادی در زمینه خرید و صادرات این محصولات بودیم و در حقیقت این فرصت مفید به یک تهدید برای صنایع پایین دستی تبدیل شده است.

طبق گفته های فعالین اقتصادی در این بخش، شناسنامه دار کردن صادرات فولاد و دیگر فلزات موجب شد تا روند تجارت این نوع محصولات شفاف تر صورت گیرد.

در این میان، محمدرضا بهرامن رئیس خانه معدن ایران طی گفتگویی از دلایل این مشروطیت سخن گفت و افزود: این اقدامات جهت مدیریت صادرات صورت گرفته تا بدین وسیله محصولات فولادی و دیگر فلزات با شناسنامه های شرکت های خود صادر شوند. این امر در اینده ای نه چندان دور موجب مشخص شدن روند خرید این محصولات خواهد شد، اقدامی که تا به امروز امکان پذیر نبوده است.

محمدرضا بهرامن در ادامه در جواب به این سوال که آیا اقدامات جاری تاثیر مطلوبی بر صادرات فولاد و فلزات رنگین خواهد داشت یا خیر، عنوان کرد: در حقیقت این اقدامات نباید بر روند صادرات تاثیر بسزایی گذارد زیرا این اقدامات تنها برای شناسنامه دار کردن محصولات صورت گرفته است.

براساس گفته رئیس خانه معدن ایران، در حال حاضر این امکان وجود دارد تا متقاضیانی که می خواهند محصول تولید کننده خاصی را خریداری کنند، این امر را با طیب خاطر انجام دهند چرا که تمامی محصولات از این به بعد دارای شناسنامه می باشد. از طرفی دیگر تا به امروز برخی از تولیدکنندگان محصولاتی با نام دیگر برند ها در بازار عرضه می کردند که در حاضر حاضر با اقدامات صورت گرفته دیگر امکان این تقلبات در بازار وجود نخواهد داشت.

در صورتی که این اقدامات به خوبی صورت گیرد، بازار صادرات فولاد و دیگر فلزات را کنترل خواهیم کرد و از میزان تقلبات و فروش کالاهایی با برند های دیگر کاسته خواهد شد.

 

کلیدواژه: سراج توس, فولاد, محصولات فولادی, ورق, ورق سیاه, ورق سرد, ورق گالوانیزه, میلگرد, نبشی, ناودانی, آهن, قراضه, بیلت, مقاطع, واردات, صادرات

منبع: آهن پرایس