سراج توس: تولید ورق‌های نقش‌دار در فولاد مبارکه برای اولین بار در کشور
فوریه 7, 2018
سراج توس : بهای طلا و سقوط به 1330 دلار در بازار فیوچرز نیویورک
فوریه 7, 2018

سراج توس : بازار آهن آلات در حال حاضر ، بسیار حساس و لحظه ای

seraj

image co

 سراج توس : در تحلیل بازار آهن، بازار مقاطع در حال حاضر بسیار حساس و لحظه ای شده است، بطوریکه هر عملی می تواند بر این بازار به سرعت و بشدت تاثیرگذار باشد.

بارش برف، تنش های سیاسی، تغییر نرخ ارز و یا هر اتفاق بیرونی، از جمله عواملی هستند که می توانند بازار را تحت تاثیر قرار دهند که این تاثیرپذیری برای بازار آهن آلات بسیار خطرناک می باشد.

در حال حاضر در روزهای پایانی سال جاری بسر می بریم و تامین نقدینگی از سوی دولت عملا متوقف شده است، در این وضعیت کوچک های بازار الک می شوند کسانیکه بدهکار هستند از دور رقابت خارج می شوند.

کارخانه های آهن و فولاد بیش از همیشه نیاز به شبکه بانکی دارند که بانک ها هم خودشان در کارشان مانده اند درصورتیکه این وضعیت با یک تنش در بازار داخلی و یا خارجی مواجه شود، چناچه بیش از یک هفته این تنش بطول انجامد می تواند عواقب سنگینی به دنبال داشته باشد.

در حال حاضر بازار آهن آلات در رکود بسر می برد.

قیمت آهن آلات در بازار داخلی از هر عاملی تاثیر می پذیرد و این شرایط باعث شده خرید آهن و در کنار آن فروش آهن آلات کاهش یابد.

در حال حاضر بدلیل نوسانات موجود در بازار هرروزه شاهد تغییرات در قیمت روز اهن آلات هستیم از قیمت میلگرد و قیمت قوطی پروفیل گرفته تا قیمت تیرآهن و قیمت نبشی و ناودانی و ورق که همگی تحت تاثیر این شرایط هستند.

اما سیاست رکود بیشتر از این پاسخگو نیست.

دولت می تواند در کنار اوراق قرضه سیستم خرید با اعتبار اسنادی را که سالهاست بسته است را فعال کند به این صورت ضمن خروج بازار از رکود، اطمینان هم به معاملات باز می گردد.

کلمات کلیدی:  بازار آهن، بازار مقاطع، تغییر نرخ ارز ، تنش های سیاسی،  رقابت،  شبکه بانکی، قوطی،  میلگرد، ناودانی، نبشی، ورق، نوسانات،

منبع : آهن پرایس